Telefon: 0 346 311 5223 Belgegeçer: 0 346 311 5374 susaglikyo@cumhuriyet.edu.tr

Menü

YÜKSEKOKULUMUZ

CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ Suşehri Sağlık Yüksekokulu

Tanıtım

Tanıtım

  Yüksekokulumuz 28/3/1983 tarihli ve 2809 sayılı Kanunun ek 30’uncu maddesine göre, 25.10.2010 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı ile kurulmuştur. Yüksekokulumuzda aktif olarak Hemşirelik Bölümü bulunmaktadır.

   Suşehri ilçesinde bulunan Yüksekokul Binası, eğitimin niteliğine uygun alt yapı çalışmaları yapılarak ilk kez 2014-2015 yılı eğitim öğretim yılında kullanılmaya başlanmıştır. Yüksekokulumuz Hemşirelik Bölümü 1, 2, 3. ve 4 . sınıfa kayıtlı toplam 714 öğrenci Suşehri’nde öğrenim görmektedir. Suşehri’ndeki Yüksekokul Binası’nda, 6 adet derslik, 1 adet 8 yatak kapasiteli tam donanımlı temel beceri laboratuvarı, 1 adet temel tıp laboratuvarı ve son teknolojiye uygun simülasyon laboratuvarı bulunmaktadır.

   Hemşirelik eğitimi sadece teorik odaklı değil uygulama ile birlikte verilen bir eğitimdir. Derslerin uygulamaları Suşehri Devlet Hastanesi, Zara Devlet Hastanesi (Suşehri-Zara arası 57 km), Sivas Numune Hastanesi, Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi ile toplum sağlığı merkezlerinde yapılmaktadır (Suşehri-Sivas arası 130 km).

Misyon - Vizyon

Misyonumuz

Bilimsel yaklaşımlar doğrultusunda eleştirel düşünen, etik ilkelere bağlı olarak profesyonel ve toplumsal sorumluluklarını yerine getiren, birey, aile ve toplumun sağlığını koruma, geliştirme ve sürdürmede mesleki rollerini etkin şekilde kullanabilen meslek üyeleri, eğitimcileri ve profesyonel yöneticiler yetiştirmektir.

Vizyonumuz

Eğitim, yönetim, araştırma ve uygulama felsefesiyle, ulusal ve uluslararası düzeyde tanınan ve tercih edilen bir eğitim kurumu olmaktır.

 

Yüksekokulumuza Emeği Geçenler

   Doç. Dr. Havva TEL    Müdür (2011-2012)
   Dr. Öğr. Ü. Emine ALTUN YILMAZ    Müdür (2012-2013)
   Doç. Dr. Meral KELLECİ    Müdür (2013-2016)
   Doç. Dr. Nilüfer TUĞUT    Müdür (2016- )

Suşehri Sağlık Yüksekokulu Kamu Hizmet Envanteri ve Standartları Tablosu

Suşehri Sağlık Yüksekokulu Kamu Hizmet Standartları Tablosu

Suşehri Sağlık Yüksekokulu Kamu Hizmet Standartları Tablosunu PDF ve Word dosyası olarak indirebilirsiniz.


Word Dosyası İndir

Pdf Dosyası İndir

Suşehri Sağlık Yüksekokulu Kamu Hizmet Envanteri Tablosu

Suşehri Sağlık Yüksekokulu Kamu Hizmet Envanteri Tablosunu PDF ve Excel dosyası olarak indirebilirsiniz.


Excel Dosyası İndir

Pdf Dosyası İndir